LN: Ubedljiv poraz Srbije od domaćina za oproštaj od Brazila

Odbojka 19. jun 202216:26 > 16:28 5 komentara
FIVB

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem meču na turniru Lige nacija u Braziliji od selekcije domaćina Brazila – 3:0 (25:21, 25:9, 25:21).

Srbija je porazom završila turnir Lige nacija u Braziliji. Bolje od izabranica Danijelea Santarelija bila je selekcija domaćina Brazila, koja je izvojevala prilično ubedljiv trijumf.

Kontrolisale su domaće čitav tok prvog seta, povele su brzo sa četiri poena prednosti (14:10). Uspela je Srbija u nekoliko navrata da priđe na poen zaostatka, poslednji put pri rezultatu 15:14. Ipak, domaće su lako privele početni period igre kraju – 25:21.

U drugom periodu Srbija nije uspela da osvoji ni dvocifren broj poena. Brazil je odmah napravio ogromnu razliku (8:1), koja je potom samo rasla do konačnih 25:9.

Najveći otpor Srpkinje su pružile u trećem setu, u koje su imale i vođstvo od 9:6. Držale su Srpkinje raziliku sve do 14:13, kad je ponovo Brazil zaigrao bolje i ispostavilo se lako priveo meč kraju – 25:21.

Najbolje kod pobednika bile su Zalevski, Braga i Kisi sa po 14 poena, 13 je imala Da Silva. Kod Srbije, Bjelica i Milenković su stigle do osam poena, sedam je imala Stvanović, a šest Lozo.