LŠ: Vojvodina maksimalno poražena u Berlinu

Odbojka 1. dec. 202121:28 > 02. dec. 2021 9:33
Berlin - Vojvodina 3-0

Odbojkaši Vojvodine poraženi su od ekipe Berlina u prvoj utakmici grupe D Lige šampiona rezultatom 3:0.

Nemački prvak je u dvorani „Maks Šmeling“ slavio posle 74 minuta igre 26:24, 25:16 i 25:21.

Novosađani su pružili jak otpor daleko iskusnijem protivniku, vodili su 18:15 i bili jako blizu da osvoje prvi set, ali je domaćin slavio u neizvesnoj završnici. Imali su Novosađani vođstvo od 18:17 i u trećem setu i potpuni egal do 21:21, kad je Berlin serijom od 4:0 zaključio ovaj meč.

Bendžamin Peč je bio najbolji u nemačkoj ekipi sa 16 poena, a Ruben Šot je upisao 15. U timu trenera Slobodana Boškana najviše su pokazali Milan Zečević sa 14 i David Mehić sa deset poena.

U drugom meču grupe D, Zenit je u Sankt Peterburgu savladao Benfiku iz Lisabona 25:19, 25:16 i 25:23. Dmitrij Pašicki je osvojio 15, a Ivan Podrebinkin 14 poena. Kod gostiju Rafael Tijago Oliveira je bio jedini dvocifreni sa 12 poena.

Prvak Srbije će u drugom kolu dočekati Zenit iz Sankt Peterburga, a utakmica je na programu 15. decembra u 18 sati.

U porazu belgijskog Mazeika od Zirata u Ankari (3:0), srpski internacionalac Lazar Ćirović upisao je osam poena, dok je na drugoj strani blistao Vuter Ter Mat sa 20. U drugom meču B grupe, Dinamo je u Moskvi savladao Projekt iz Varšave sa 3:2. U pobedničkom timu Jaroslav Podlesnih je osvojio 18 poena, a Cvetan Sokolov 15, dok je kod gostiju, koji su igrali sa samo deset igrača (bez Dušana Petkovića), Bartoš Kvolek upisao 13.

Dražen Luburić je upisao 13 poena u ubedljivom porazu Lokomotive iz Novosibirska od Lubea u Ćivitanovi. U pobedničkom timu Marlon Jant Erera je osvojio 16 poena, a Simon i Garsija Fernandes po 10. U drugom meču C grupe, ZAKSA je lako savladala Maribor sa 3:0. uz 17 poena Kamila Semenjuka. Na drugoj strani Mađar Đerđi je osvojio 11, a Filip Kovačević dva poena.

Rezultati

Grupa A

Fridrihshafen (Nemačka) – Roselar (Belgija) 2:3 (18:25, 25:23, 16:25, 25:22, 9:15)

Utorak: Jastržebski (Poljska) – Hebar (Bugarska) 3:0

Grupa B

Dinamo Moskva (Rusija) – Projekt Varšava (Poljska) 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:16, 15:12)

Ziratbank (Turska) – Mazeik (Belgija) 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Grupa C

Kenđenžin Kožle (Poljska) – Maribor (Slovenija) 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Lube (Italija) – Lokomotiva Novosibirsk (Rusija) 3:0 (25:17, 25:20, 25:15)

Grupa D

Zenit St. Peterburg (Rusija) – Benfika (Portugalija) 3:0 (25:19, 25:16, 25:23)

BR Volejs (Nemačka) – Vojvodina NSS (Srbija) 3:0

U okviru prvog meča šesnaestine finala CEV kupa, odbojkaši Ribnice poraženi su od Karlovarskog kod kuće sa 3:1.

Češki predstavnik je slavio nad srpskim timom sa 25:19, 20:25, 25:16, 26:18 i napravio krupan korak ka plasmanu u osminu finala.