Meljanac ostavio Zvezdu na vrhu: Spartak pao na Banjici

Odbojka 5. nov 202120:45 > 20:50 0 komentara
OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su subotički Spartak u derbiju šestog kola Superlige Srbije. Izabranici Igora Žakića slavili su sa 3:1 (22:25, 26:24, 25:20, 25:18).

Zanimljiv meč odigrala su dva videća tima prvenstva na Banjici.

Subotičani su otvorili prvi set serijom 5:0. Imali su gosti potom i vođstvo od 17:12. Nisu se predavali domaći, pa su se izborili za zanimljivu završnicu, ali je Pavlović iskoristio drugu set loptu za Spartak.

Ujednačena borba vodila se u drugom periodu, ali su crveno-beli nešto više grešili, pa su gosti poveli 18:14. Usledio je tajm-aut Zvezde, i domaći su uspeli da izjednače na 22:22. Meljanac je pogađao u završnici i Zvezda je realizovala drugu set loptu.

Uhvatili su ritam crveno-beli, znatno manje su grešili u nastavku, kontrolisali su situaciju na terenu, pa su došli do naredna dva seta i pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Nikola Meljanac, koji je u postavio bio od drugog seta, a osvojio je 27 poena. Andrej Ristić je dodao 13, a Luka Tadić 11. Na drugoj strani Aleksandar Tumbac je osvojio 17, a Nikola Žugić 15 poena.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 5-1. Spartak je drugi sa učinkom 4-2.