Modena u tri seta slomila Trentino

Odbojka 21. nov. 202121:53 > 23. nov. 2021 11:371 komentar
Modena - Trentino

Odbojkaši Modene su u tri seta savladali Trentino 3:0 (28:26, 25:15, 25:22) u meču 7. kola italijanske Superlige.

Najviše drame viđeno je u prvom setu u kojem su domaći igrači uspeli da spasu dve set lopte, i od rezultata 25:26 vežu tri poena i na razliku reše u svoju korist prvi deo igre.

Drugi set je rutinski otišao u ruke Modene, a u trećem su gosti uspeli da se vrate iz velikog minusa, izjednače na 22:22, ali su naredna tri poena pripala domaćinu za konačnu pobedu.

Najviše poena su osvojili u pobedničkom timu Abdel sa 18 i Ngapet sa 16, a srpski internacionalac Dragan Stanković je došao do šest poena.

Kod gostiju, koji su igrali bez Marka Podraščanina i kapitena Mateja Kazijskog, Mikjeleto i Lavija su brojali do 13, a Lisinac je meč okončao sa šest poena.