Nervoza, crveni kartoni, tenzija i na kraju pobeda Peruđe

Odbojka 17. apr 202220:33 > 18. apr 2022 22:19 0 komentara
Nimir protiv trojnog bloka Peruđe

Odbojkaši Peruđe izjednačili su u polufinalnoj seriji po na 1:1 protiv Modene ostvarivši pobedu 3:1 pred 5.000 gledalaca u dvorani Panini.

S obzirom na sve što se događalo nakon prvog meča u Peruđi, kada je Kubanac Joandi Leal suspendovan na četiri meča zbog udaranja nogom protivničkog igrača, te optužbi da je to uradio zbog rasističkih provokacija koje je dobio, kompletan meč je protekao u naelektrisanoj atmosferi iz koje su kao pobednici izašli puleni Nikole Grbića.

Posle tesno izgubljenog prvog seta, Modena je uspela da uzvrati i stigne do izjednačenja a kulminacija je viđena u završnici trećeg perioda. Pri rezultatu 19:19, nakon drugog as servisa Engapea, sudija je pokazao crvene kartone klupama oba tima, što je uslovilo odlazak Francuza sa servisa, nakon čega je Peruđa ponovo zagospodarila terenom.

Protesti domaćih su trajali dugo, u svemu je učestvovala i publika, ali ništa to nije vredelo domaćinu koji je izgubio i neizvesnu završnicu četvrtog seta, a samim tim i meč.

U pobedničkom timu, Metju Anderson je osvojio 18 poena, a Vilfredo Leon 15. Kod poraženih je Ervin Engape upisao 23, a Nimir 19 poena. Dragan Stanković je dodao četiri.

Treći meč na programu je u sredu, u 20:30 uz direktan prenos na Sport Klubu.