Odlična partija Lisinca za pobedu Trentina, šou Lagumdžije

Odbojka 17. okt. 202123:00 > 23:05
Srećko Lisinac

Trenitno je ostvario drugu pobedu u italijanskoj Seriji A, pošto je savladao Vibo Valentiju 3:1 (25:21, 25:16, 27:29, 25:21).

Najuzbudljivije bilo je u trećem setu. Imali su domaći poen, dva prednosti do kraja. Ipak, u završnici je Trentino poveo 22:21. Čak su gosti došli i do meč lopte (24:23). Ali je Vibo uspeo da dođe do preokreta i seta.

Gosti su potom ponovo uspostavili kontrolu, došli su do svoje igre, i bez problema dobili četvrti set za pobedu.

Odličnu partiju u dresu Trentina pružio je srpski srednji bloker Srećko Lisinac, koji je osvojio 15 poena – 7 iz bloka. Marko Podraščanin je upisao sedam poena. Najbolji poenter u pobedničkom timu bio je Alesandro Mikjeleto sa 17 poena.

Na drugoj strani Judži Nišida je brojao do 20, Daglas de Sousa do 12.

Trentino je sa dve pobede na čelu tabele. Vibo Valentija ima pobedu i poraz.

Peruđa je sa 3:1 (25:18, 25:19, 22:25, 25:23) savladala Veronu na njenom terenu.

Raspoloženi su bili Met Anderson i Vilfredo Leon, koji su predvodili ekipu Nikole Grbića sa po 19 poena. Na drugoj strani Rok Možič je jedini imao dvocifren učinak sa 24 poena.

Peruđa je u prva dva kola izgubila samo set. Verona je pretrpela drugi poraz.

Pjaćenca je u gostima pobedila Lube sa 3:2 (23:25, 25:16, 23:25, 25:22, 15:12).

U pobedničkom timu se istakao Adis Lagumdžija sa 35 poena, Tibo Rosar je dodao 16, a Maksvel Holt 13. U ekipi iz Ćivitanove najbolji je bio Osmani Huantorena sa 17 poena, Gabi je dodao 15, a Lukareli je osvojio 13.

Pjaćenca ima maksimalan učinak posle dva kola, uz tri izgubljena seta u dva meča. Lube ima pobedu i poraz.

Milano je na svom terenu bio bolji od Monce 3:2 (18:25, 27:25, 25:15, 20:25, 15:8).

Tomas Jaške je vodio domaće do pobede sa 18 poena, Žan Patri je stao na 15. U gostujućem timu Donovan Džavoronok je bio najbolji sa 19 poena, dok je Georg Grozer dodao 17.

Bila je to prva utakmica Milana ove sezone. Monca je posle pobede na startu, doživela prvi poraz.