Partizan posle pet setova slomio otpor Takova

Odbojka 12. dec 202121:17 0 komentara
OK Partizan

U nedelju je kompletirano 11. kolo odbojkaškog šampionata Srbije. Pobede su upisali Partizan i Ribnica.

Partizan je slavio na gostovanju Takovu u Gornjem Milanovcu nakon pet uzbudljivih setova – 25:18, 24:16, 23:25, 25:18, 17:15.

Partizan je prilično glatko dobio prvi set, ali je Takovo uzvratilo u drugom delu meča, pa i povelo osvojivši treći set tokom koga je uglavnom u vođstvu bio Partizan.

Gosti su se vratili u igru u četvrtom setu i uspeli da izbore odlučujući set u kome je Takovo bilo na dva poena od pobede, ali je Partizan uspeo da izjednačni na 13:13 i igrom na razliku dođe i do pobede.

Najbolji u Partizanu bilu su Gregori Delguidis sa 29 poena, Lazar Marinović sa 22 i Milutin Nejić sa 11.

U ekipi Takova su se istakli Dimitrije Pantić sa 23, Milan Krstić sa 16 i Aleksandar Milivojević sa 10.

Partizan sada na drugom mestu na tabeli ima skor 8-3, Takovo je sedmo sa skorom 4-7.

Ribnica je na svom parketu u tri seta savladala Spartak iz Subotice 26:24, 25:18, 26:24.