Ruskinje očekivano ubedljive protiv Srbije

Odbojka 14. jun. 202113:37 > 23:525 komentara
odbojkaška reprezentacij Srbije
FIVB

Odbojkašice Rusije savladale su Srbiju u četvrtoj nedelji Lige nacija 3:0. Po setovima je bilo 25:8, 25:17 i 25:23. Ovakav rezultat je i očekivan s obzirom na to da su Ruskinje u Riminiju u najjačem sastavu, dok Srbija ne računa na svoje najbolje igračice.

Ruskinje su bile izuzetno motivisane u meču protiv Srbije u prvom setu. Seletor Serđo Buzato je na teren stavio najjaču postavu predvođenu Jevgenijom Starcevom, a tu su bile i najbolje igračice Rusije Irina Voronkova, Tatjana Košeleva i Natalija Gončarova. Zato su Ruskinje ubedljivo dobile prvi set 25:8, dok je Srbija još jednom igrala bez kapitenke Katarine Lazović.

Drugi set je selektor Buzato opet počeo sa najboljim igračicama, da bi potom polako počeo da pravi izmene pa je neke rezervistkinje ostavio u igri i u trećem setu. Drugi set je Rusija dobila 25:17, a u trećem je viđena najveća borba kada je bilo 25:23.

Arina Fjororovceva je bila najefikasnija kod Rusije sa 12 poena, dok je kod Srbije Vanja Savić imala četiri.

Ruskinje u naredna tri kola igraju sa Kinskinjama, Amerikankama i Poljakinjama, a posle 12 mečeva imaju osam pobeda i boriće se za mesto na finalnom turniru. Srbiji je ovo osmi poraz, a slede joj mečevi sa Nemačkom, Dominikanom i Japanom u poslednjoj sedmici Lige nacija.

U ostalim mečevima dana u Ligi nacija dve prvoplasirane ekipe na tablei zabeležile su lake pobede. Selekcija SAD, koja je i dalje prva sa maksimalnim učinkom posle 12 kola, slavila je protiv Turske 3:0 (25:21, 23:25, 25:15 i 25:14), a Brazil je deklasirao Tajland prepustivši rivalkama svega 35 poena – 25:11, 25:14 i 25:10.

Južna Koreja je došla do druge pobede u nizu pobedivši Kanadu u pet setova u dramatičnoj završnici – 15:25, 25:18, 27:29, 25:20 i 21:19. Kina je slavila protiv Italije veoma lako 25:19, 25:11, 25:19, a Nemačka Poljskoj nije prepustila ni set – bilo je 25:23, 25:20 i 25:23.

Dominikanska republika bila je bolja od Holandije rezultatom 3:1, a Japan je pobedio Belgiju, takođe posle četiri seta.