Lube i Trentino igraju prekovremeno i pobeđuju

Odbojka 10. nov. 202122:57 > 11. nov. 2021 22:081 komentar
Marko Podraščanin

Lube i Trentino upisali su u sredu pobede u unapred odigranim mečevima 11. kola italijanske Serije A. I jedni i drugi su morali da odigraju ranije svoje mečeve zbog obaveza na Svetskom klupskom šampionatu u Brazilu, koje je na programu u decembru, a kojeg će direktno prenositi TV Sport Klub.

Lube je u tri seta slavio na gostovanju Monci – 25:21, 25:17, 25:16. Neizvesnosti nije bilo.

Lube samo bez Zajceva, bio je dovoljno snažan za nejakog domaćina. Rikardo Lukareli je osvojio 18, uz čak osam as servisa (!), a Robertlandi Simon deset poena, uz tri bloka.

U poraženom timu Donovan Džavoronok je upisao 13 poena, uz napad od 46 %, a mladi Belorus Vlad Daviskiba 10. Zakazao je Grozer, koji je ostao na devet poena, uz samo 38 % realizacije napada.

Trentino je posle ubedljivog poraza u derbiju u Peruđi, ostvario važan trijumf u Raveni. Bilo je 0:3, po setovima 16:25, 23:25, 12:25.

Dostojan otpor domaćin je pružio samo u drugom setu, sve do 23:23, ali se Trentino ipak lagodno prošetao do pobede.

Najbolji u gostujućem timu bili su Đulio Pinali sa 16, Danijele Lavija sa 12 i Srećko Lisinac sa deset poena (6-5, 3 bloka, 2 asa). Marko Podraščanin je dodao sedam, uz 100 % napada; 6-6.

Ravenu su predvodili Nils Klapvajk sa 14 i Marko Vukašinović sa 12 osvojenih poena.