SL (ž): Železničar se mučio protiv Beograda

Železničar iz Lajkovca je posle mnogo muka uspeo da savlada Beograd u gostima u 15. kolu Superlige Srbije za dame. Trenutno treći tim lige slavio je protiv tima koji nema nijednu pobedu 3:1 (20:25, 31:29, 25:18, 25:23).

Dame Beograda su sjajno odigrale prvi set. Ravnotežu su uspostavile na 16:16, preuzele vođstvo i na kraju rutinski rešile ovaj deo igre 25:20.

povezane vesti

Veliku šansu da steknu ogromnu prednost propustile su u drugom setu. Vodile su 20:12, pa 22:17, međutim to nije bilo dovoljno. Ušlo se u uzbudljivu završnicu koju su dobile devojke iz Lajkovca 31:29.

Treći set je rutinski pripao Železničaru 25:18. Imale su Lajkovčanke veliku prednost i u četvrtoj deonici. Ipak nisu se predavale dame iz Beograda. Uspele su da izjednače na 23:23, ali više od toga nisu mogle. Sa dve vezana poena Železničar je došao do konačnog trijumfa.

Na tabeli Železničar je na trećem mestu 33 boda, dok je Beograd poslednji bez pobede i sa samo jednim osvojenim bodom.