Slovenci uzeli set Brazilcima, Italija bolja od Poljske

Odbojka 10. jun 20228:00 0 komentara
fivb

U mečevima koji su se u Ligi nacija igrali u noći između četvrtka i petka pobede su ostvarili Brazilci i Italijani protiv Slovenaca odnosno Poljaka. Rezultat je u oba meča bio 3:1.

Ekipa Brazila je bolje odigrala prvi set i dobila ga 25:21, ali su Slovenci istom merom uzvratili u drugom setu. Nešto bolji blok Slovenaca je u tom setu bio presudan i jedino su u njemu imali više od jednog napravljenog bloka.

Ipak to je bio vrhunac igre Slovenaca jer su iza toga Brazilci prilično lako kontrolisali meč pa su dobili preostala dva seta 25:20 i 25:16.

Alan Souza je bio najefikasniji kod Brazilaca sa 18 poena, dok je Rodrigo Leao imao 15. Rok Možič je kod Slovenaca bio najbolji sa 22 poena.

Poljska koju predvodi selektor Nikola Grbić je imala prednost u setovima protiv Itlaijana jer je dobila prvi set 25:21. U drugom setu su Italijani bili daleko bolji u napadu. Dobili su drugi set 25:23, da bi treći i četvrti set dobili 25:20. Četvrti set je bio nešto uzbudljiviji, ali su Poljaci posrnuli pri rezutlatu 20:20 jer su Italijani iza toga dobili pet uzastopnih poena.

Matija Botolo i Juri Romano su bili najbolji kod pobedničke ekipe sa po 16 poena, dok je kod Poljske Karol Butrin imao 17.