Srbija preko Kanade do finalnog turnira, Bjelica 30 poena

Odbojka 2. jul 20227:13 > 11:063 komentara
Srbija savladala Kanadu u Kalgariju

Odbojkašice Srbije savladale su Kanadu rezultatom 3:1 (25:20, 25:14, 20:25, 25:22) i na taj način, utakmicu pre kraja Interkontinentalne runde takmičenja, izborile plasman na finalni turnir četvrte Lige nacija.

Pulenke Danijela Santarelija, u dalekom Kalgariju, ostvarile su i sedmu pobedu u najkomercijalnijem odbojkaškom takmičenju, dovoljnu da se i matematički obezbedi plasman na „fajnl-ejt“, koji će se od 13. do 17. jula odigrati u Ankari (Turska).

Utakmica protiv Kanade odigrana je u prelepom ambijentu dvorane „Seven Čifs“, u kojoj su i Srpkinje imale ogromnu podršku naših iseljenika, koji žive u državi Alberta.

Srbija pobedila Kanadu

Uz njihovu pomoć, „Bjelica i drugarice“ sjajno su odigrale prva dva seta. Predvođene upravo kapitenom Srbije, aktuelne svetske šampionke za samo 46 minuta igre povele su 2:0.

Činilo se da će naša selekcija upisati maksimalan trijumf, a onda je usledio prvi pad u igri Srpkinje, a sa druge strane i nešto bolja igra Kanade, čiji je selektor Šenon Vincer konačno pronašla idealnu sedmorku.

Najveća borba viđena je u četvrtom setu. Vodile su domaće 13:8, a onda je Srbija uz sjajan učinak Bjelice i Katarine Lazović prišla na poen zaostatka (12:13), da bi par minuta kasnije, greškom protivnika stigla i do izjednačenja (15:15).

Srbija - Kanada 3-1

U neizvesnoj završnici, od „minus dva“ (15:17), Srpkinje su stigle do potpunog preokreta. Ponovo uz sjajan učinak celog tima, a na kraju i sa dva poena Katarine Lazović. Oduševljenje posle sedme pobede u Ligi nacija, a druge u Kalgariju, odbojkašice Srbije podelile su sa navijačima uz pesmu „Pevaj Srbijo“.

U pobedničkom timu Ana Bjelica je osvojila 30 poena, Bojana Milenković je dodala 13, a Jovana Stevanović devet. Kod Kanađanki Kira Van Rajk je stala na 19 poena, dok je Emili Maljo dodala 11.

Srbija je pre poslednjeg meča protiv Japana (subota na nedelju u 1 čas posle ponoći) na sedmoj poziciji sa sedam pobeda i 20 bodova. Kanađanke su ostale na devetom mestu sa četiri pobede i tri boda manje od osmoplasiranog Tajlanda.

Naša selekcija se pridružila reprezentacijama SAD, Brazila, Japana, Italije, Kine i domaćina Turske na finalnom turniru u Ankari. U petak su u Kalgariju odbojkašice Holandije savladale Belgiju sa 3:1, dok je Turska nanela i drugi poraz Japanu, rezultatom 3:1.