Odbojka 26. jun 202213:46 > 13:53 0 komentara
odbojkaška reprezentacija Srbije
volleyballworld.com

Odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je četvrtu pobedu, drugu vezanu, u ovogodišnjem izdanju Lige nacija.

Srbija je u poslednjem meču drugog vikenda savaldala Australiju maksimalnim rezultatom – 25:17, 25:20, 25:22 i sada ima skor od četiri pobede i četiri poraza.

Nakon početnog odmeravanja snaga u prvom setu, Srbija je zagospodarila parketom i veoma sigurno u svoju korist rešila prvi set.

U drugom setu, sve do izjednačenja pri rezultatu 18:18 Australija je imala prednost. Ipak, finoš ovog dela meča pripao je izabranicima Igora Kolakovića koji su tako došli i do drugog seta.

Srbija je kontrilisala stvari i u trećem setu, ali je samo finiširanje posla potrajalo malo duže.

Došla je Srbija do prve meč lopte na 24:16, ali je Australija nakon toga napravila seriju od šest poena, spasila isto toliko meč lopti pre nego što je Srbija konačno završila posao.

Srbiju je do pobede predvodio Aleksandar Atanasijević sa 15 osvojenih poena, Miran Kujundžić pratio je sa 13, a Pavle Perić i Srećko Lisinac dodali su po 11.

Jedini sa dvocifrenim učinkom sa druge strane mreže bio je Lorenco Poup koji je osvojio 13 poena.