Treći poraz Srbije: Ruski blok šampionima Evrope

Odbojka 15. jun 202112:30 > 12:40 0 komentara

Odbojkaši Srbije doživeli su treći poraz u Ligi nacija, pošto su u 10. kolu izgubili od selekcije Rusije 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:21).

Velike prilike propustili su izabranici Slobodana Kovača u prvom i drugom setu, gde su u završnicama dozvoljavali rivalu da napravi serije i dođe do preokreta. Rusi su fantastično servirali, proradio im je kasnije i blok, pa su slomili otpor evropskog šampiona.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Maksim Mihajlov sa 23 poena, Jegor Kljuka je osvojio 13, a Iljas Kurkajev 11. U srpskoj ekipi najefikasniji je bio Uroš Kovačević sa 18 poena, Marko Ivović je dodao 15, a Petar Krsmanović 11.

Srbija sada ima skor 7-3 i 19 bodova. Rusija je zabeležila šestu pobedu, uz četiri poraza.

Ekipa Slobodana Kovača i dalje ima šanse da se domogne polufinala, pošto je očekuju nešto lakši rivali do kraja – već u sredu će snage odmeriti sa Bugarskom, a dan kasnije sa Argentinom.

Srbija je počela odlično meč protiv aktuelnog šampiona, pa je povela 8:3. Odžravali su Orlovi tu prednost, pa su u završnici vodili 17:11. Ipak, usledila je strašna serija Rusa, koji su stigli do 18:18 zahvaljujući servisima Kurkajeva i Kobzara, a onda preuzeli primat u završnici. Nisu srpski odbojkaši imali rešenja za protivnika, koji je potom došao do seta.

Slično je bilo i u drugom periodu. Posle ujednačene igre na početku, Srbija je povela 17:14. Međutim, Zbornaja je ponovo u završnici bila furiozna, pa je duplirala prednost u setovima.

Plava četa je imala bolji početak trećeg seta. Iako su Rusi stalno imali poen, dva zaostatka, Srbija je ovoga puta uspela da sačuva prednost, a onda smanji rezultat u setovima.

Ujednačena borba vodila se sve do sredine četvrtog seta, kada se Rusija ponovo odvojila zahvaljujući dobrim servisima. Pokušavao je Kovač sa dva tajm-auta u vrlo kratkom periodu da promeni nešto, ali nije bilo rezultata. Rusija je došla do pobede.

Mečeve Lige nacija gledajte na kanalima Sport Kluba.