Kadeti odlično startovali u kvalifikacijama za EP

Odbojka 13. jan 201716:26 > 16:28
Odbojkaški savez Srbije

Muška kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije maksimalnom pobedom je startovala na turniru C grupe druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Balikesiru.

Srpski odbojkaši su u prvom kolu savladali Holandiju sa 3:0, po setovima 29:27, 25:18 i 25:23, posle 76 minuta igre.

Kadeti Srbije su zabeležili maksimalnu pobedu u meču u kojem su Holanđani bili mnogo bliži vođstvu. Imali su u prvom setu četiri vezane set lopte, ali tada su puleni Boška Mačužića pokazali da ni ta razllika nije nedostižna, a kasnije, u drugom i trećem setu, da i pored slabijeg početka mogu uspešno da se nose sa rivalom.

Vodila je Holandija na početku meča sa 3:2, a Srbija preokrenula na 5:4, pa 8:7. Na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:15 za Holanđane, a zatim i 19:17. U finišu, Holandija je povela sa 21:18, a Srbija smanjila na 21:20. Uzvratili su Holanđani sa tri vezana poena za prednost od 24:20, da bi potom Srbija izjednačila na 24:24, a zatim stigla do prve set lopte – 25:24. Uspeli su Holanđani da preokrenu rezultat i stignu do pete set lopte – 26:25, da bi ponovo došlo do preokreta – 27:26 za Srbiju. Iskoristila je Srbija treću set loptu za konačnih 29:27 i povela sa 1:0 u setovima.

Holandija je bolje počela drugi set i povela sa 7:4, a Srbija odmah smanjila na 7:6, a zatim, posle 8:7 za Holandiju, povela sa 12:8 i 16:10. Sigurnom igrom Srbija je u završnici stigla do 20:14, 22:16 i 24:17, a set je dobila sa 25:18 i povela sa 2:0.

Treći set je počeo vođstvom Holandije od 4:0 i 6:2. Serijom 4:0 Srbija je poravnala na 6:6, a u nastavku stigla do vođstva od 15:10. Srbija je uspešno održavala razliku, pa je u finišu vodila sa 19:12 i 23:17. Holanđani su u finišu stigli do izjednačenja na 23:23, ali je Srbija potom osvojila dva vezana poena za konačnih 25:23, odnosno maksimalnih 3:0 u setovima.

Srbija će u subotu u drugom kolu igrati sa Crnom Gorom, a taj meč je na programu od 13.30 po našem vremenu. U poslednjem kolu, u nedelju od 16 časova, rival srpskih kadeta biće Turska.

Pobednici osam kvalifikacionih grupa i dve najbolje drugoplasirane selekcije izboriće plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godine (rođeni 1999. i mlađi), koje će se odigrati od 22. do 30. aprila u Đeru, u Mađarskoj i Puhovu, u Slovačkoj.