Odbojka 3. feb 201722:10 > 22:13
Getty Images

Dva meča 14. kola odbojkaške Superlige za žene odigrana su u Srbiji u petak, a pobede su upisale ekipe Futoga i Crvene zvezda.

Getty Image

Futog je u neizvesnom meču slavio na gostovanju Jedinstvu u Užicu 3:2 (16:25, 25:18, 25:18, 20:25, 16:14).

Imale su odbojkašice Futoga prilike da meč reše i nakon četiri seta, takođe obe ekipe su imale svoje prilike i u petom setu, a pobeda je na kraju pripala gostujućoj ekipi kojoj je ovo tek četvrta pobeda u sezoni dok je Jedinstvu ovo 13. poraz.

Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je Teodora Radulović sa 20 osvojenih poena, dok se u timu Jedinstva sa 23 istakla Marija Borčić.

Crvena zvezda je takođe bila uspešna na gostovanju i sa 3:1 savladala Spartak iz Subotice (25:20, 22:25, 25:21, 25:17).

Crvenu zvezdu su do nove, 10. poebede predvodile Kristina Đurić i Tamara Radmilović sa po 17 poena a najbolje u ekipi domaćina bile su Katarina Jović sa 18 i Lana Dabić sa 15 osvojenih poena.

U subotu će biti odigran poslednji meč ovog kola, a sastaju se Železničar i Zrenjanin.