Dinamo i Berlin rivali u Plej ofu 6

Vesti odbojka 21. mar. 201719:24 > 22:20
Koki Nagahama Getty Images Sport

Dinamo iz Moskve je prvi učesnik tzv. Plej of 6 runde Lige šampiona nakon što je i u revanšu protiv turskog Arkasa ostvario maksimalnu pobedu 3:0 (25:23, 25:22, 33:31).

Vicešampion Rusije opravdao je ulogu favorita i već posle osvojena dva seta obezbedio mesto među šest najboljih timova Evrope pa je na dobrom putu da prvi put posle 2010. godine zaigra na Fajnal foru i napadne prvu evropsku titulu.

Sa druge strane, Turci čini se i nisu mogli više od plasmana u treću rundu takmičenja, a u revanšu u Moskvi ostavili su puno bolji utisak nego u prvom meču u kome su doživeli ubedljiv poraz.

U pobedničkom timu po 11 poena osvojili su Bakun i Berežko, a devet rezervni korektor Kruglov.

U ekipi iz Izmira Kubanac Sančez stao je na 17 poena.

Protivnik Dinamu na putu ka Fajnal foru biće Berlin koji je posle velikog preokreta pobedio Istanbul BBSK i to posle zlatnog seta koji su dobili 15:11 posle skoro tri sata igre.

Na kraju je rezultat bio 3:2 za Berlin (21:25, 18:25, 25:13, 25:14, 16:14) i u zlatnom setu 15:11.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Robert Hrom i korektor Pol Kerol sa po 23osvojena poena. Odličan je bio i srpski reprezentativac Aleksandar Okolić koji je osvojio 20 poena za svoj tim. U Istanbulu je Antona Ruzije osvojio 25 poena.