EP: Drugi poraz kadetkinja u Holandiji

Odbojka 2. apr 201717:19 > 17:21
Odbojkaški savez Srbije

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Holandiji. Belorusija je u Arnemu, u drugom kolu B grupe, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:20, 25:16, 22:25 i 25:16, posle 102 minuta igre.

Belorusija je bila bolja posle četiri seta, iako se činilo na početku da bi Srbija mogla do trijumfa. U prvom setu je ponovo bila kobna završnica, u kojoj se kadetkinje Srbije nisu najbolje snašle, da bi psihološki pad u igri usledio u drugom setu.

U trećem je viđena bolja igra, da bi se u četvrtom ponovila priča iz prvog, pa je Belorusija zasluženo slavila.

Izabranicama Jove Cakovića će verovatno prijati slobodan dan jer potom slede bitke za plasman među šest najboljih koji vodi na Svetsko prvenstvo i Evropski olimpijski festival mladih (EYOF).

Naredna utakmica srpske kadetkinje čeka u utorak od 15 časova, kada će im rivalke biti Poljakinje.