Trentino i Lube vode u polufinalnim serijama sa 2:1

Odbojka 9. apr 201720:41 > 20:43
Matthew Stockman/Getty Images

U polufinalnoj seriji plej ofa italijanske odbojkaške Serije A, Trentino i Lube poveli su protiv Peruđe, odnosno Modene sa 2:1.

Trentino je pobedom u trećem meču 3.1 (28:26, 30:28, 22:25, 25:21) poveo u seriji protiv Peruđe sa 2:1.

Peruđa je propsutila mnogo prilika u prvom setu, kada su vodili 22:19 i imali dve set lopte, kao i u drugom, kada su imali vođstvo od 23:19 i imali četiri set lopte, ali oba puta domaćin je uspeo da set reši svoju korist i povede sa 2:0.

Tek u trećem setu zahvaljujući Atanasijeviću i njegovih 10 poena, Peruđa je uspela da dobije set i smanji na 2:1, ali je u četvrtom setu, nakon rezultata 18:18, proradio kapiten domaćih, Lanca i doneo zasluženu pobedu svom timu.

U Peruđi je Atanasijević osvojio 24 poena, Zajcev 14, a Podraščanin 10. Sa druge strane, u pobedničkom timu Lanca je osvojio 14 pona, Štokr 13, a Van de Vorde 13.

U drugoj polufinalnoj seriji, Lube poveo 2:1 prot Modene nakon velike drame i pobede nakon pet setova – 25:21, 26:24, 21:25, 15:25, 15:12.

Četvrti mečevi se igraju 19. aprila u Peruđi i Modeni.