Novara na korak od prve titule

Odbojka 6. maj 201723:31 > 23:34

Odbojkašice Novare došle su na korak od istorijske, prve klupske titule, pošto su utrećem meču finalne serije plej-ofa savladale Modenu rezultatom 3:1 i povele u seriji 2:1. Prvu priliku da osvoje Skudeti, imaće u četvrtak, od 20,45 časova, u meču, koji ćemo gledati i u direktnom prenosu na SK 3.

Utakmica broj 3, u dvorani „Igor Gorgonzola”, pred više od 4 hiljade gledalaca, donela je sjajnu odbojku i veliku borbu. Uspele su gošće, predvođene tandemom Brakočević – Neriman da okrenu izgubljeni prvi set i od 16:21 stignu do vođstva, ali u nastavku meča, nisu imale snage, baš u završnicama.

Iskusna Holanđanka Dajkema, vodila je domaćina do pobede, a sjajno su je pratile Hrvatica Barun, neumorna Frančeska Pićinini i mlada Kristina Kirikela. Drugi set je doneo neizvesnu završnicu, jer su gošće pretile do samog kraja, prilazile na poen zaostatka, poslednji put pri rezultatu 24:23, ali je domaćin imao rešenje, pa je poenom rezervistkinje Alberti došao do izjednačenja.

Iako su u trećem setu povele 4:0 i vodile do rezultata 12:11, gošće iz Modene nisu imale snage da ponovo uzvrate udarac, pa su pulenke Marka Fenolja, od rezultata 15:14 u nekoliko navrata vezivale dva, odnosno tri poena, da bi vođstvo od 21:17 ipak bilo dovoljno za osvajanje seta.

U četvrtom, dilema nije bilo, posle uvodnih 9:2. Samo su gošće uspele da izbegnu katastrofu, jer je u jednom trenutku na semaforu pisalo 22:11.

Katarina Barun je sa 22 poena, bila najbolja poenterka meča, a u domaćem timu sledile su je Kristina Kirikela sa 16 i Frančeska Pićinini sa 14. Kod gošći, Neriman Ozsoj osvojila je 20, a Jovana Brakočević-Kancijan 15.