SP 18: Poljska iznenadila Srbiju

Vesti odbojka 22. avg. 20179:57 > 9:57
FIVB

Ženska kadetska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na Svetskom prvenstvu u Argentini, pošto je u četvrtom kolu C grupe izgubila od Poljske sa 3:0 (29:27, 25:22, 25:23).

Čini se da je meč odlučen već u prvom setu. Izabranice Jova Cakovića nisu iskoristile tri set lopte, a zatim u naredna dva seta nisu uspele da nadigraju Poljakinje, nad kojima su trijumfovale na Evropskom prvenstvu.

Srbija je u finišu prvog seta, posle 22:22, povela sa 24:22, ali su Poljakinje serijom 3:0 preokrenule na 25:24. Uspela je Srbija da stigne do treće set lopte – 27:26, ali je uzvratila Poljska vođstvom 28:27. Iskoristila je Poljska treću set loptu i prvi set dobila sa 29:27.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba do završnice, kada su se Poljakinje rezultatski odvojile i drugi set rešile u svoju korist sa 25:22. U trećem setu Poljska je od početka imala prednost, ali je Srbija u finišu izjednačila na 23:23. Ipak, Poljska je slavila sa 25:23.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Sara Carić koja j osvojila 14 poena, dok su Jovana Mirosavljević i Rada Perović imale po 9.

Kod Poljakinja je Olivija Baluk, takođe, imala 14 poena.

Kadetkinje Srbije će u poslednjem, 5. kolu, u utorak, igrati protiv Kolumbije od 22.30 časova po našem vremenu za treće mesto u grupi.

Plasman u osminu finala izboriće po četiri reprezentacije iz svake grupe, a potencijalni rivali Srbiji biće selekcije iz D grupe.