Zaksa trijumfom startovala u LŠ

Odbojka 6. dec 201719:04 > 19:09
Koki Nagahama Getty Images Sport

Odbojkaši Zakse ostvarili su pobedu maksimalnim rezultatom (3:0) protiv Araksa u Izmiru, u okviru prvog kola grupe E Lige šampiona.

Konačnih 3:0 navodi na činjenicu da ekipi Andree Gardinija bilo lako da dođu do prvih bodova, ali rezultat po setovima 25:23, 30:28, 25:23 po setovima govori sa koliko su muke gosti slavili.

Prelomni trenutak viđen je u završnici drugog seta posle vođstva Arkasa od 18:14 i 23:21, da bi posle peopuštene set lopte domaćih inicijativa prešla na stranu gostiju. Nakon velike drame gosti su as servisom Portorikanca Toresa realizovali šestu set loptu i stavili tačku na ovaj period igre i poveli sa 2:0.

Nisu se domaći predavali ni u trećem periodu, uprkos zaostatku (16:11) stigli su u nekoliko navrata na poen zaostatka, ali su tada i neke čudne odluke sudija pogurale Zaksu do pobede. U redovima poljskog šampiona Balgijanac Sem Dero i pomenuti Toris osvojili su po 15 poena, ali treba reći da je igrom gostiju sjajno dirigovao maestralni Tonjuti.

Kod Arkasa, Kubanac Sančez upisao je 16 poena, Bosanac sa turskim pasošem Mert Matić stao je na 12, a definitivno veliki hendikep za domaće predstavljalo je neigranje reprezezntativca Srbije Nikole Jovovića koji je povredio leđa.