LŠ: Šampion siguran, prva pobeda za Kovača

Vesti odbojka 21. dec 201719:35 > 19:41
FIVB

U duelu drugog kola Lige Šampiona za odbojkaše, odigranom u okviru grupe D, trostruki uzastopni šampion Evrope i novopečeni klupski šampion sveta, ekipa Zenita iz Kazanja, savladala je šampiona Nemačke, Berlin 3:1. Do prvog trijumfa došao je Halkbank Slobodana Kovača.

Zenit je odlično otvorio meč u reprizi prošlogodišnjeg polufinala elitnog takmičenja i prva dva seta rešio u svoju korist rezultatom 25:20 i 25:19. U trećem setu viđena je velika borba i trijumf gostujuće ekipe 27:25. Gosti su iskoristili svoju četvrtu set loptu i uneli neizvesnost u utakmicu. U četvrtom setu, Zenit je od starta ponovo nametnuo svoj ritam, vodio ubedljivo, međutim serijom grešaka vratio Berlin u igru u finišu seta. Na kraju je sjajni Maksim Mihajlov sa dva asa priveo meč kraju i doneo pobedu svom timu 25:22.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je upravo Mihajlov sa 22 osvojena poena, a pratio ga je Vilfredo Leon sa 20. Na drugoj strani, po 13 poena su zabeležili Pol Kerol i Stiven Maršal. Srpski reprezentativac Aleksandar Okolić meč je završio sa 7 poena.

Na tabeli grupe D, Jastržebski i Zenit su na vrhu sa maksimalnih 6 bodova u prva dva kola, dok Berlin i Tuluz nisu osvojili nijedan.

U narednom kolu, Zenit u derbiju grupe dočekuje poljski Jastržebski, dok Berlin dočekuje Tuluz.

U prvom meču dana, koji ste mogli da gledate na SK1, turski Halkbank je savladao u Ankari šampiona Grčke, solunski PAOK sa 3:1. Prvi set je ekipa Slobodana Kovača rešila u svoju korist rezultatom 25:21, Grci su uzvratili u drugom sa 26:24, da bi naredna dva Halkbank dobio rezultatom 25:20 i 25:22.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Kubanac Ernandez sa 20 osvojenih poena, a pratio ga je srpski reprezentativac Nemanja Petrić sa 17. Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Šafranovič koji je ubeležio 16 poena.

Na tabeli grupe B, Fridrishafen je prvi sa maksimalnih 6 bodova, Halkbank ima 3, a prate ih finska Sastamala sa 2 i PAOK koji je upisao samo 1 bod. U 3. kolu, PAOK dočekuje Fridrishafen, dok Halbank ponovo igra u Ankari protiv Sastamale.

Prvu pobedu u takmičenju ostvario je Lube i to maksimalnim rezultatom 3:0 (25:22, 26:24, 25:22) protiv belgijskog Roselara i sada su drugi u Grupi A sa četiri boda iza Peruđe koja ima maksimalnih šest.

Naredno kolo igra se od 16 – 18 januara naredne godine, naravno uz direktne prenose na Sportklubu.