LŠ: Zenit šampionski, Atanasijević doneo pobedu Peruđi

Odbojka 16. jan 201817:44 > 17. jan 2018 0:11
CEV

Rutinski su odbojkaši Zenita iz Kazanja ostvarili pobedu u trećem kolu Lige šampiona. Aktuelni prvaci elitnog takmičenja na svom terenu su savladali poljski Jastrebski sa 3:0 (25:13, 25:23, 25:12).

Prvi i treći set bili su gotovo preslikani. Butko je odlično pronalazio krajnje napadače, koji su bili vrlo uspešni u napadu. Toliko da Poljaci nijedan poen nisu osvojili iz bloka.

Veliku razliku Zenit je pravio i servisom. Uprkos činjenici da su izabranici Vladimira Aleksna napravili čak 11 servis greški, rizik im se isplatio, pa su protivnike, usled lošeg prijema, često ostavljali bez prvog napada.

Zapretio je Jastebski u drugom setu, uspevao je da drži ritam i u završnicu uđe sa samo tri poena zaostatka (21:18). Ipak, nisu gosti imali rešenja za Leona, koji je prednost doneo Zenitu.

U timu aktuelnog šampiona Mihajlov je osvojio 18 poena, Leon je upisao 13, a Anderson 11.

Jedini dvocifren u poljskom timu bio je Igaldo, koji je osvojio 10 poena.

Zenit je sa tri pobede prvi u D grupi, dok je Jastrebski posle prvog poraza ostao drugi.

U ostalim mečevima,

Lokomotiva iz Novosibirska je u uzbudljivom meču, punom preokreta, pet setova slavio protiv Šomonta na gostovanju (29:27, 22:25, 18:25, 25:19, 17:15) i došao do treće pobede u isto toliko mečeva.

Peruđa je na strani, takođe u neizvesnom duelu, pobedila Roselar 3:2 (21:25, 27:25, 25:15, 21:25, 15:12) uz sjajnu partiju Aleksandra Atanasijevića. Srpski korektor je bio najbolji pojedinac na meču sa 25 poena.

Posle tog trijumfa, Italijani su prvi u grupi A sa sve tri pobede, dok je domaći tim sa jednim trijumfom i dva poraza treći.