LŠ: Veliki preokret Fridrihshafena, Trentino ubedljiv

Odbojka 18. jan 201821:42 > 21:44
CEV

Odbojkaši Fridrihshafena upisali su i treći trijumf u Ligi šampiona ove sezone, pošto su posle velikog preokreta pobedili PAOK rezultatom 3:2.

Šampion Evrope iz 2007. godine do trijumfa je došao sa 17:25, 28:30, 25:14, 25:17, 15:9 po setovima, posle dva sata i osam minuta igre.

PAOK je bio ubedljiv u prvom setu, ali su u drugoj polovini drugog gosti počeli da ga izazivaju. Tako je taj set rešen na razliku, a ispostavilo se da Solunci nemaju snage za više, pošto je Fridrihshafen bio izuzetno ubedljiv u naredna dva seta. U odlučujućem, PAOK je poveo 5:1, ali je potom praktično stao, a gosti su imali lak put do trijumfa.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Filip Kolin sa 22 poena, Martin Atanasov je dodao 17, a Bartlomjej Bolondž jedan manje.

Kod domaćina, Nikolaj Učikov je imao 21 poen, dok je Rafail Kuentakis upisao 13.

Fridrihshafen sada ima osam bodova na čelu grupe B, Halkbank ima dva manje, a Sastamala i PAOk po dva boda.

U drugoj utakmici dana, u okviru grupe E, Trentino je pobedio Arkas sa 3:0, po setovima 25:22, 26:24. Taj meč je trajao sat i 21 minut.

Italijanski klub je do trijumfa predvodio Luka Vetori sa 19 poena, Filipo Lanca je dodao 14, dok je srpski odbojkaš Uroš Kovačević završio utakmicu sa deset poena.

Kod gostiju, Majkl Sančes je upisao 14 poena, dok je Kristijan From imao 11. Nikola Jovović je ostvario jedan poen.

Zaksa na čelu te grupe ima maksimalan skor i osam bodova, jedan više od Trentina. Noliko drži treće mesto sa dva boda, dok Arkas na začelju ima samo bod.