Serija A: Ravena maksimalno opravdala ulogu favorita

Vesti odbojka 8. feb. 201822:25 > 22:28
Getty Images

U poslednjoj utakmici 21. kola Serije A odbojkaši Ravene savladali su u gostima Kastelanu Grote 3:0 (25:19, 25:20, 37:35).

Ravena je relativno rutinski dobila prva dva seta, pre svega zahvaljujući odličnom servisu Bučegera i Vitelija. U trećem setu domaći su pružili veliki otpor i propustili su šest set lopti, dok je Ravena iskoristila tek svoju šestu meč loptu. Ovo je ujedno drugi najefikasniji set ove sezone po broju poena, dok je trenutni rekorder set između Latine i Peruđe, koji je završen 41:39.

Kod pobednika najefikasniji je bio francuski reprezentativac Nikola Marešal sa 19 poena, dok je na drugoj strani grčki korektor Jorgos Cumakas zabeležio 15.

Ovom pobedom Ravena je izbila na osmo mesto, poslednje koje vodi u plej-of sa 32 boda, dva više od Padove, dok je Kastelana ostala pretposlednja sa samo tri pobede i 10 bodova.

Za vikend nas očekuje redovno 22. kolo, a u subotu od 20,30 uz direktan prenos na Sport Klubu 4 igraju u velikom derbiju dve prvoplasirane ekipe, u reprizi finala nedavno završenog Kupa Italije, Peruđa i Lube.