Serija A: Ravena asovima srušila Latinu

Vesti odbojka 11. feb. 201819:39 > 19:41
Koki Nagahama Getty Images Sport

U duelu 22. kola Serije A za odbojkaše, ekipa Ravene savladala je Latinu rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 25:18 i 28:26.

Domaći tim dominirao je u prva dva seta, naročito sa servis linije, gde su zabeležili osam asova, po čemu su i najbolji u ligi.

U trećem setu gostujući trener napravio je nekoliko izmena koje su urodile plodom, pa smo videli pravu dramu u završnici, gde je Latina propustila dve set-lopte, a Ravena iskoristila svoju drugu meč-loptu za 12. trijumf u sezoni.

Ravena ostaje na osmom mestu, poslednjem koje vodi u plej-of, sa 35 osvojenih bodova, dok je Latina na 11. poziciji, sa 22 boda.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Argentinac Gabrijel Poglajen sa 20 poena, a pratio ga je Pol Bučeger sa 17.

Na drugoj strani, Kristijan Savani i Džordan Korteđani zabeležili su po devet poena.