Liga nacija: 'Orlovi' se držali samo set

Odbojka 10. jun 201819:36 > 19:38
FIVB

Srpski odbojkaši poraženi su od Francuske rezultatom 3:0 u poslednjoj utakmici trećeg kola Lige nacija u Eks an Provansu.

Izabranici Nikole Grbića su od domaće selekcije izgubili sa 31:29, 25:16, 25:15, posle jednog sata i 23 minuta igre.

U duelu sa Francuzima, reprezentacija Srbije se držala samo prvi set, koji je imala šanse da osvoji, ali je Francuska došla do trijumfa rezultatom 31:29, iskoristivši sedmu set loptu.

‚Trikolori‘ su ubedljivo dobili i naredna dva seta, pošto je Srbija mislima ostala u prvom delu igre koji je nesrećno izgubila.

Najbolji u timu Srbije bio je Uroš Kovačević sa 11 poena, dok je Marko Ivović imao osam.

Na drugoj strani istakli su se Stefan Boje i Ervin Ngapet sa 17 i 16 poena.

Posle tog poraza, ‚Orlovi‘ zauzimaju šestu poziciju sa 15 osvojenih bodova, dok se Francuzi nalaze na trećem mestu.

Narednog vikenda, Srbija putuje u Sjedinjenih Država, gde će igrati protiv domaće selekcije, Poljske i Irana.