Kvalifikacije za EP: BiH furiozna protiv Letonije

Odbojka 18. avg 201820:36 > 20:37
CEV

U drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za odbojkašice, koje je na programu naredne godine u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Slovačkoj, reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Kaknju Letoniju rezultatom 3:0, po setovima 25:8, 25:16, 25:16.

To je ekipi BIH bila druga pobeda u kvalifikacijama, pošto je u prvom kolu savladala Rumuniju sa 3:2 na gostujućem terenu.

Rezultat po setovima jasno govori o dominaciji domaće ekipe na današnjoj utakmici. U prvom setu, gošće su osvojile samo četiri poena, dok su im domaće igračice greškama poklonile takođe toliko. U drugom delu, selektor Goran Nešić je odmarao Dajanu Bošković, stariju sestru najbolje odbojkašice Evrope Tijane Bošković, umesto koje je dobro odigrala Nataša Slijepčević. U trećem setu je ponovo zaigrala najjača postava, koja je uz malo problema na početku seta, rutinski privela meč kraju.

Najefikasnija na meču bila je Dajana Bošković sa 14 poena, dok je Verica Simić upisala 10. Na drugoj strani, Kristine Dzijerkale je osvojila sedam.

U narednom kolu koje je na programu u sredu, Bosna i Hercegovina će gostovati glavnom favoritu u grupi, reprezentaciji Španije. Taj meč možete pratiti u direktnom prenosu na SK1 od 18 časova.