Kvalifikacije za EP: Portugal bolji od Hrvatske

Odbojka 18. avg 201822:32 > 22:33
CEV

Odbojkaška reprezentacija Hrvatske doživela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo naredne godine, pošto je na svom terenu izgubila od Portugala 3:0.

Portugalci su u Zagrebu slavili sa 25:18, 25:22, 25:18, posle jednog sata i 17 minuta igre.

Gosti su praktično sve vreme kontrolisali rezultat, a Hrvati su jedinu šansu da koliko-toliko ostanu u meču imali u drugom setu, u kojem je i viđena najmanja razlika.

Najbolji u timu Hrvatske bio je Leo Andrić sa 14 poena i on je bio jedini sa dvocifrenim učinkom.

Portugalce je predvodio Alešandre Fereira sa 16 poena, dok je Marko Evan Fererira dodao 12 poena.

Za Portugalce je to bio drugi trijumf u kvalifikacijama, pa čuvaju čelo tabele grupe D sa šest bodova, ispred Austrije sa tri boda i utakmicuom manje, dok je Hrvatska treća bez bodova, isto kao i Albanija.

U narednom kolu, već u sredu, Hrvatska dočekuje Albaniju.