Kvalifikacije za EP: Porazi BiH i Slovenije

CEV

U 3. kolu kvalifikacija za EP reprezentacija Španije savladala je na svom terenu u Gvadalahari selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0 (34:32, 25:19, 25:12) i tako došla do drugog trijumfa u prva tri kola.

Meč je rešen u prvom setu, koji je posle velike borbe pripao domaćoj selekciji rezultatom 34:32. Vodila je Španija od početka, nošena sjajnom igrom kapitena Helije Gonzales i korektora Milagros Kolar, ali je BIH došla do prvog vođstva pri rezultatu 23:22. Međutim, izabranice Gorana Nešića nisu iskoristile četiri set lopte, dok je Crvena Furija uspela da šestu set loptu pretvori u vođstvo od 1:0. U drugom delu, BIH je dobro počela, povela sa 4:2, ali je Španija serijom od 5:0 preokrenula i do kraja seta rutinski održavala prednost i došla do 2:0. U trećem setu, selektor Nešić je promešao karte, ubacio devojke sa manjom minutažom, a Španija je rutinski osvojila taj deo igre rezultatom 25:12, za maksimalan trijumf.

Najefikasnija igračica na utakmici bila je Helija Gonzales sa 24 poena, dok je Milagros Kolar osvojila 14. Na drugoj strani, Dajana Bošković je osvojila 9, pritom nije igrala u poslednjem setu.

U narednom kolu, Bosna i Hercegovina će dočekati Španiju u Lukavcu, a taj meč možete gledati u nedelju na SK 2 od 20:30.

Odbojkašice Belgije savladale su Sloveniju u Antverpenu rezultatom 3:0 (25:23, 25:16 i 25:21). Kao što rezultat i pokazuje, gostujući tim je najjači otpor pružio u prvom setu, vodio i 19:15, ali je iskusniji belgijski sastav preokrenuo i došao do vođstva. Domaćin je u drugom setu vodio od starta, sjajno su Belgijanke servirale, tako da Slovenija nije imala nikakvih šansi. I u trećem delu igre, Belgija je vodila konstantno, da bi u finišu došlo do opuštanja, koje gošće ipak nisu uspele da kazne.

Najefikasnija na meču bio je Brit Erboc sa 13 poena, dok je Kaja Grobelna upisala 9. Na drugoj strani, Iza Mlakar i Saša Planinšec su osvojile po 12 poena.

Na tabeli posle tri kola, Belgija je prva sa maksimalnih 9 bodova, dok Slovenija ima tri manje. Ova dva tima sastaće se ponovo već u subotu, u Mariboru. Taj meč možete pogledati u direktnom prenosu na SK 5 od 20:30.

U ostalim mečevima Hrvatska je pobedila Austriju sa 3:0 (25:21, 25:20, 25:14), dok je Crna Gora bila bolja od Norveške sa 3:1 (25:17, 25:12, 12:25, 27:25).