Španija slomila otpor BiH u prepunom Lukavcu

Vesti odbojka 26. avg. 201823:03 > 23:10
SK printscreen

U četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za odbojkašice, reprezentacija Španije savladala je Bosnu u Hercegovinu rezultatom 3:1 i tako napravila važan korak u borbi za prve dve pozicije, koje vode na završni turnir.

Prepuna dvorana u Lukavcu, fantastična atmosfera na tribinama, ispostavilo se, više su okovali ruke domaćim obojkašicama, koje su bojažljijvo ušle u meč, što je iskusnija reprezentacija Španije maksimalno iskoristila. Uz dobar servis i dosta grešaka reprezentacije BIH, gošće su došle do prvog seta rezultatom 25:19. U drugom setu, Crvena Furija je zaigrala još bolje, tako da je taj teo igre dobila još ubedljivije, 25:15.

U trećem periodu Španija je povela sa 16:9, delovalo je da je meč rešen, ali sjajnim servisima Ane Gajić i lucidnim rešenjima Ajle Hadžić, BIH je uvela meč u četvrti set. U njemu su domaće sjajno krenule, povele sa pet poena razlike, ali nisu uspele da do kraja izdrže u tom ritmu, tako da su Španjolke došle do trijumfa rezultatom 3:1.

Najefikasnija na meču bila je Helija Gonzales sa 20 poena, dok je Marija Segura upisala 16. Na drugoj strani, Dajana Bošković osvojila je 17, a Edina Selimović 13 poena.

Na tabeli, Rumunija vodi sa 10 bodova, Španija ima jedan manje, a BIH je osvojila 5 bodova. Poslednja je Letonija bez bodova. Poslednja dva kola na programu su u januaru naredne godine, Bosna i Hercegovina će gostovati Letoniji u petom kolu, a u poslednjem će dočekati Rumuniju u meču koji će možda odlučivati da li će BIH prvi put u istoriji zaigrati na Evropskom Prvenstvu.