Ravena deklasirala Milano na startu Serije A

Odbojka 13. okt 201819:57 > 19:58
Scott Barbour/Getty Images

Odbojkaši Ravene ubedljivo su savladali Milano rezultatom 3:0 u utakmici kojom je startovalo novo izdanje italijanske Serije A.

Pred oko dve hiljade svojih navijača, domaći tim je slavio sa 25:16, 25:14, 25:15 posle jednog sata i 13 minuta igre.

Iako je Milano pred gostovanje u Emilija-Romanji važila za favorita, Ravena je vrlo brzo uspela da nametne svoj ritam. Gosti su najveći otpor pružili u drugom poluvremenu, kada su vodili na prvom tehničkom tajm-autu, ali je praktično bilo sve od njih.

Najbolji u timu Ravene bio je Kamil Rihlicki sa 18 poena, a dvocifreni učinak imao je Piter Ferhes sa 11 poena.

Na drugoj strani istakao se Štefen Mar sa devet poena.

Preostale utakmice prvog kola igraju se u nedelju od 18 časova, kada Peruđa počinju odbranu titule duelom sa Latinom.

Seriju A u obe konkurencije i ove sezone ćete moći da pratite na kanalima Sport Kluba.