Derbi pripao gostima: Vojvodina bolja od Crvene zvezde

Odbojka 19. okt 201820:27 > 20:29
OK Vojvodina NS seme

Odbojkaši Vojvodine slavili su na gostovanju Crvenoj zvezdi u meču petog kola odbojkaškog šampionata Srbije.

Vojvodina je, kao gost, slavila protiv Crvene zvezde sa 3:1 (25:18, 25:13, 22:25, 28:26) i tako u svom četvrtom meču u sezoni zabeležila treću pobedu. Za Crvenu zvezdu ovo je bio peti meč i prvi poraz.

Novosađani su bili ubedljivi u prva dva seta koja su lako dobili, a u nastavku meča domaćin je zaigrao bolje pa i sam meč učinio zanimljivijim.

Vojvodinu je do pobede predvodio Dmitro Vijetski sa 19 osvojenih poena, 15 je osvojio Rajdel Fundora,a David Mehić dodao je 10.

U timu Crvene zvezde najefikasniji je bio Milutin Nejić sa 14 osvojenih poena, a po 12 su za svoj tim osvojili Lazar Dodić i Danilo Pavlović.

Vojvodina je bila ubojitija u napadu i na ovaj način osvojila 51 poen u odnosu na 44 Crvene zvezde. Dobro je služio goste i blok, a iskoristili su i 26 grešaka rivala, mada su i sami „poklonili“ 22 poena greškama.

U narednom kolu, Vojvodina će ugostiti Mladi Radnik, a Crvena zvezda gostuje u Valjevu.