Lube posle drame slomio Trentino

Vesti odbojka 4. nov 201821:12 > 21:16
Lega Pallavolo

U sjajnom derbiju 5. kola Serije A, Lube je u Ćivitanovi, posle 133 minuta igre savladao Trentino rezultatom 3:2, pa će sa treće pozicije nastaviti superligašku trku.

Meč odigran pred 4 hiljade gledalaca obilovao je uzbuđenjima i preokretima, jer je Trentino vodio 1:0 i 2:1, u petom setu imao 6:2 i prednost sve do 12:11, ali su u završnici čvršće nerve imali domaći odbojkaši. Iskoristili su prvu meč loptu, posle greške Uroša Kovačevića, koji je sa čak 27 poena obeležio ovaj meč.

Gosti iz Trenta doživeli su i drugi poraz u sezoni, ali to ne bi trebalo da ih zabrine, jer su još jednom prikazali dobru igru, pa će u nastavku sezone, kad se potpuno oporave Vetori i Rasel, uz povoljniji raspored sigurno ući u pobedonosnu seriju, na radost svojih vernih navijača. U pobedničkoj ekipi Lubea, 20 poena osvojio je Kubanac Joandi Leal, a po 19 su dodali Bugarin Sokolov i legendarni Osmani Huantorena.

Posle petog kola, na vrhu tabele ostala je šampionska ekipa Peruđe, koja je uz mnogo muke savladala Sijenu, rezultatom 3:1, uz 23 poena Leona i 18 Aleksandra Atanasijevića. Modena je i dalje drugoplasirana, jer je kao gost Latini u Napulju, stigla do petog ovosezonskog trijumfa. Važnu pobedu ostvarila je i Verona, na čijoj klupi sedi Nikola Grbić. Odbojkaši iz grada Romea i Julije, savladali su Soru rezultatom 3:0.