Serija A: Stanković spasao Lube u Monci

Odbojka 8. nov 20180:01 > 0:06
Lega Pallavolo

Iako su vodili 2:1 u setovima i 12:10 u petom setu, odbojkaši Monce poraženi su od Lubea, u derbiju vanrednog šestog kola Serije A. Meč odigrao u „Kendi Areni”, trajao je 148 minuta i doneo je pregršt uzbuđenja, ali i rekord sezone po broju as servisa – čak 32 (17 Monce i 15 Lubea).

Čovek preokreta bio je srpski as Dragan Stanković. Kapiten Lubea zamenio je Kubanca Simona i sa devet poena, od čega četiri iz bloka, doneo peti ovosezonski trijumf gigantu iz Ćivitanove. Imao je podršku Huantorene, koji je osvojio 25 i Bugarina Cvetana Sokolova, koji se zaustavio na 20 poena. U poraženom timu blistao je mladi Ukrajinac Plotnicki, koji je od 24 poena, čak 8 osvojio zahvaljujući direktnom as servisu. Iranac Gafur dodao je 17 poena.

Izuzimajući Lube, ostali favoriti imali su relativno lak posao u ovom kolu. Šampion Peruđa je došla do nove, i to maksimalne pobede na gostovanju u Vibo Valentiji. Leon je osvojio 15, a Atanasijević 10 poena, ali su gostima značajno pomogli domaći odbojkaši, sa čak 28 grešaka u tri seta!

Trentino je za 84 minuta savladao Latinu, takođe maksimalnim rezultatom – 3:0. Kovačević i Vetori su upisali po 12 poena, a Lisinac je dodao 10, od čega 5 iz bloka. U poraženom timu samo je Slovenac Štern bio dvocifren. Uz loš procenat napada (29 %), stigao je do 10 poena.

Modena je prva završila posao u šestom kolu, u meču protiv Padove. Pred više od 4 hiljade gledalaca, Ivan Zajcev je osvojio 17 poena, a Slovenac Urnaut sedam. Kod gostiju, Lazar Ćirović je bio jedan od boljih sa osam poena.

U poslednja dva meča odigrana u sredu, Ravena je savladala slabašnu Kastelanu Grote rezultatom 3:1, a Milano je sa oporavljenim korektorom Nimirom, slavio vredan trijumf (3:1) u Sori, protiv ekipe Dušana Petkovića, koji je osvojio 24 poena.
U četvrtak, od 20.30 časova, uz direktan prenos na SK 4, u poslednjem meču šestog kola sastaju se Sijena – Verona.