Uspešan start Terzićevog Fenerbahčea

Odbojka 21. nov 201819:23 > 19:36
CEV

Odbojkašice Fenerbahčea ostvarile su vrednu pobedu u Moskvi, na startu grupne faze Lige šampiona. Ekipa Zorana Terzića i Ane Antonijević, savladala je domaći Dinamo rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 17:25, 25:18, 25:11, posle 97 minuta igre.

Nije to bio preterano kvalitetan meč, jer su ga obeležili as servisi Turkinja i očajan prijem Moskovljanki. Čak 19 poena iz početnog udarca upisale su gošće, što je bilo dovoljno da dođu do vredne pobede. Fenerbahče sada ima otvoren put u borbi za prvo mesto u E grupi, u kojoj su još poljski Hemik i rumunski ĆSM.

Inače, tokom celog meča nije bilo preterano velikih uzbuđenja. Fenerbahče je u prvom periodu poveo 15:6, a u drugom je Dinamo, posle 11:8 za Turkinje, serijom od 15:1, stigao do izjednačenja.

Treći set je doneo neizvesnost do rezultata 13:13, da bi gošće sa 7 vezanih poena razrešile sve dileme i ponovo došle u vođstvo. U četvrtom, sve je bilo odlučeno već posle 8:2 za Fenerbahče.

Kubanka Melisa Vargas je utakmicu završila sa 21 poenom, Eda Erdem je dodala 15, a Bahar Toksoj Gvideti 14, dok je u poraženom timu Natalija Gončarova osvojila 19 poena, uz napad od samo 31 odsto.

U ostalim mečevima 1. kola, u A grupi, francuski Bezije je savladao bugarsku Maricu, rezultatom 3:0, a u četvrtak će Vakifbank ugostiti Štutgart. U B grupi, Ezačibaši je sa raspoloženom Tijanom Bošković (17 poena), lako izašao na kraj protiv Uraločke (3:0), dok je u drugom meču Dinamo iz Kazanja deklasirao finsku HPK Hamenlinu, rezultatom 3:0. U prvoj utakmici C grupe, Komersekon je u Lođu savladao nemački Šverin, rezultatom 3:1.