Breša odolela „fenjerašu” iz Kjerija

Odbojka 22. dec 201823:20 > 23:40
Lega Volley Femminile

Posle pet maratonskih setova, u derbiju začelja, odbojkašice Breše su u Montikjariju iščupale pobedu protiv poslednjeplasiranog Kjerija.

Utakmica je trajala 142 minuta, a posle velikog preokreta i prave drame u petom setu, domaće su dobile taj-brek, rezultatom 17:15. Prethodno je Kjeri vodio 8:4, a u završnici 10:7 i 14:12. Meč lopte su propuštene, jer je u najvažnijim momentima zadrhtala levica Elene Perineli, pa je Breša, uz dobru igru Ane Nikoleti došle do pobede – 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 25:20, 17:15).

Tokom cele utakmice, vodila se izjednačena borba. Breša je dobila prvi set, iako je Kjeri vodio 17:14, a u drugom periodu igre, domaćin je imao „plus 3” (17:14), ali su gošće stigle do izjednačenja.

Na krilima Kubanke Žisel Silve, uz odličnu igru Amerikanke Samante Midlborn, Kjeri je rešio u svoju korist i treći period igre, pa je došao na set od pobede. Ipak, nisu gošće na pravi način odgovorile u četvrtom periodu, da bi u već opisanom petom, ostale i bez hrabrosti.

Najbolja poenterka u pobedničkom timu bila je Frančeska Viljani sa 19, pratila je sjajna Hejli Vošington sa 18, dok je Ana Nikoleti upisala 17 poena. U poraženom timu, Silva je stala na 25 poena, dok su tragičarka Perineli i iskusna Alijeva dodale po 16 poena.

Breša je sa nova dva boda izbila na osmo mesto, ispred sada devetoplasirane Firence, a Kjeri će i pored poraza skočiti za jednu poziciju, sa bodom više od Klub Italije. Ipak, za opstanak će, do kraja sezone, morati da ostave iza sebe još najmanje jednog člana elite.