Rutinski trijumf Grbićeve Verone

Vesti odbojka 26. dec. 201820:47 > 20:48
CEV

U Italiji se tradicionalno drugog dana Božića, kod njih poznatog kao dan Svetog Stefana, igraju mečevi odbojkaške Serije A.

Odbojkaši Verone savladali su Moncu 3:0 (25:20, 25:22, 25:14) u prvom meču 14. kola i na najbolji način započeli drugi deo sezone. Puleni Nikole Grbića dominirali su tokom celog susreta, a ton igri žuto-plavih davao je bugarski as Matej Kazijski.

Samo u drugom setu, gosti su pretili razigranom domaćinu, ali su u završnici zahvaljujući Francuzu Stefanu Bojeru, odbojkaši Verone rešili i ovaj period igre u svoju korist. Treći set je bio odlučen već posle rezultata 11:6, kada je trener gostiju Soli iskoristio i drugi tajm-aut.

U pobedničkom timu koji je sada skočio na šestu poziciju, Matej Kazijski je osvojio 12 poena, Stefan Bojer 11, a Iranac Manavi i Argentinac Sole po 9. Kod gostiju, samo je Čeh Džavoronok zaslužio prelaznu ocenu sa osvojenih 12 poena. Nakon sedmog poraza u sezoni, Monca je pala na sedmo mesto.