Novaranke lako do treće maksimalne pobede u LŠ

Odbojka 22. jan 201921:14 > 21:19

Odbojkašice Novare ostvarile su i treću pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona, pošto su kao gošće, posle 70 minuta igre savladale Kan, rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:17, 25:19.

Italijanke su tokom celog susreta dominirale u meču sa nekadašnjim dvostrukim šampionkama Evrope, koje nisu imale dovoljno snage da ozbiljnije ugroze četu Masima Barbolinija.

Prvi set trajao je 22 minuta, a posle rezultata 15:15, završen je serijom gošći od čak 10:0! U drugom periodu, neizvesnost je vladala do 11:10, da bi u nastavku Francuskinje greškama pogurale Novaru ka dupliranju vođstva. Nije bilo ozbiljnije borbe ni u trećem delu, pošto je od rezultata 16:19, Stefana Veljković povela saigračice ka trećem maksimalnom trijumfu u C grupi.

U pobedničkom timu, Paola Egonu je osvojila 15 poena, a Veljkovićeva i Mičel Barč po 9. Kod domaćih, Austrijanka Katarina Holcer upisala je 9 poena, a Adela Helić i Kristina Bauer po 8. Ljiljana Ranković i Tanja Grbić ulazile su u igru.

U utorak su odigrana još dva meča 3. kola Lige šampiona za odbojkašice.

U B grupi Ezačibaši je kao gost savladao Dinamo iz Kazanja rezultatom 3:1, po setovima 25:16, 25:16, 22:25, 25:22. Tijana Bošković je upisala 24 poena. U D grupi, u Lođu, domaći LKS je poražen od italijanskog Koneljana – 0:3 (20:25, 15:25, 17:25), uz 16 poena Hrvatice Samante Fabris.