Ravena sigurna, nigde kraja crnom nizu Kastelane

Vesti odbojka 26. jan. 201920:18 > 20:21
Scott Barbour/Getty Images

Odbojkaši Ravene pobedili su Kastelanu Grote na gostovanju u 19. kolu italijanske Serije A rezultatom 3:1 (20:25, 25:18, 30:28, 25:19) .

Gosti su posle velike borbe došli do osmog trijumfa u šampionatu, za deveto mesto na tabeli, dok je Kastelana ostvarila i 19. neuspeh i ona je ubedljivo poslednja.

Crni niz Katelane traje od januara prošle godine, tako da sad ima tačno 29 uzastopnih poraza, računajući i prethodnu sezonu.

Domaćin je posle preokreta osvojio prvi set, da bi u naredna tri Ravena zaigrala znatno bolje i kreirala preokret.

Najveća borba viđena je u trećem setu, kad Kastelana nije iskoristila četiri set lopte, dok su gosti realizovali drugu za vođstvo od 2:1 i, ispostavilo se, prelomili meč.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kamil Rihlicki sa 24 poena, a 17 je upisao kapiten Đakomo Rafaeli.

Za domaće, Renan Bujati je imao 29 poena.