ACH volej bez šansi na gostovanju u Moskvi

Odbojka 31. jan 201919:24 > 19:27

Zenit iz Sankt Peterburga je zabeležio i četvrtu pobedu u C grupi Lige šampiona, pošto je kao domaćin u Moskvi savladao ACH volej rezultatom 3:0, po setovima 25:19, 25:22, 25:19.

Tokom celog meča vicešampion Rusije držao je sve u svojim rukama, a zahvaljujući Đerđu Grozeru i Oreolu Kamehu imao i potpunu dominaciju u napadu i na servisu. Upravo su iz ta dva elementa, Rusi upisali najviše poena.

U prvom periodu, presudna je bila serija od 6:0, na servise dizača Antipkina. Od 15:16, ekipa iz Sankt Peterburga došla je do nedostižnih 21:16.

Drugi period bio je i najneizvesniji, jer su Slovenci držali priključak sve do rezultata 21:20. Ipak, u završnici je do izražaja došla snaga i iskustvo domaćina, koji je realizovao drugu set loptu za 25:22.

Poslednji set doneo je nekoliko novih igrača na terenu, naročito u domaćem timu, što nije uticalo na rezultat. Već posle 18:14 i serije servis grešaka Ljubljančana, bilo je jasno da će Rusi ostvariti maksimalnu pobedu.

Đerđ Grozer je osvojio 19, a Oreol Kameho 15 poena u pobedničkom timu, dok kod gostiju niko nije stigao do dvocifrenog poenterskog učinka. Jan Pokeršnik i Petar Đirlić stali su na 9. Mladi reprezentativac Srbije, Andrija Vilimanović, odigrao je ceo meč na poziciji dizača.

Na tabeli C grupe, Zenit vodi sa 4 pobede i 10 bodova, Šomon je drugi sa bilansom 3-1 i 9 bodova, dok su Fridrihshafen sa 1 pobedom i ACH volej bez trijumfa, izgubili sve šanse u borbi za plasman u četvrtfinale. U narednom kolu, 13. februara, Šomon će u borbi za prvo mesto ugostiti ekipu Zenita.