Novara i Koneljano u finalu Kupa

Vesti odbojka 2. feb. 201920:05 > 22:36

Nije bilo drame u polufinalu 41. Kupa Italije u Veroni. Posle mečeva u tri seta, do finala su došli Novara i Koneljano. Repriza prošlogodišnjeg finala Kupa, na programu je u nedelju od 18 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu HD.

Novaranke su u sva tri seta bile bolji rival od Busto Arsicija – 3:0 (25:22, 25:21, 25:19). Samo na trenutke, „crvene” su uspevale da ugroze branioca trofeja. Vodile su 14:13 u prvom i 15:14 u drugom setu, ali bi završnice, po pravilu pripadale četi Masima Barbolinija.

Dominirale su u napadu Paola Egonu i Mičel Barč, osvojile po 22 poena! I ostale članice postave kluba iz Novare držale su visok ritam. Seleste Plak je osvojila 7, a Stefana Veljković 6 poena. Srpkinja će u nedelju igrati za svoj prvi trofej u Italiji.

U redovima Busta, jedina dvocifrena bila je Belgijanka Brit Erbots sa 13 poena, Sara Bonifaćio je dodala 9, a Kaja Grobelna samo 8. Belgijanka je bila i najveće razočaranje utakmice, sa samo 32 % uspešnosti u napadu.

I drugo polufinale, pomalo iznenađujuće, završeno je posle tri seta. Koneljano je protiv Skandićija slavio maksimalnu pobedu – 3:0 (25:22, 25:22, 26:24), a da su kojim slučajem vođstvo od 16:10 u drugom setu pretvorile u izjednačenje, pitanje je da li bi pulenke Karla Parizija tako lako ostale bez svog prvog finala u klupskoj istoriji.

Iskusnije šampionke Italije, znale su da kazne svaku grešku svojih protivnica i u dramatičnoj završnici trećeg perioda dođu do pobede, koja im je omogućila treće uzastopno finale Kupa.

U pobedničkom timu Mirjam Sila je osvojila 17, a Kim Hil 11 poena, dok je u poraženom Šveđanka Izabel Hak upisala 18, a Bugarka Elica Vasileva 10. Reprezentativka Srbije Jovana Stevanović imala je samo dva poena oba iz bloka.