Vakif rutinski do četvrte pobede

Odbojka 6. feb 201918:00 > 18:04

Odbojkašice Vakifbanka ostvarile su očekivanu pobedu protiv bugarske Marice, u meču 4. kola A grupe Lige šampiona. Posle 66 minuta igre, na semaforu dvorane u Istanbulu, pisalo je 3:0, po setovima 25:19, 25:17, 25:19.

Aktuelne evropske i svetske šampionke, nisu imale težak zadatak, iako su igrale bez lakše povređene Milene Rašić. Trener Đovani Gvideti pružio je šansu tinejdžerkama, dizaču Buket i korektoru Ebrar, koje su ostavile sjajan utisak.

Predvođene nepogrešivom Holanđankom Loneke Slutjes, koja je osvojila 19 poena, uz napad od čak 75 % (20-15), odbojkašice Vakifa stigle su do četvrte pobede u grupi, pa su došle na korak od plasmana u četvrtfinale. Bugarke, koje su ostavile dobar utisak, upisale su i četvrti poraz. Kasno sinoć, u drugom meču grupe, u Monpeljeu, sastale su se Bezije i Štutgart.

Pored Slutjesove, u pobedničkom timu istakle su se Kineskinja Džu Ting sa 16 i Amerikanka Kelsi Robinson sa 13 poena. U ekipi Marice, koja je u drugom setu vodila do rezultata 16:15, a u završnici trećeg imala samo dva poena minusa, sjajno je igrala Miroslava Paskova, koja je osvojila 14 poena.