LŠ: Fridrihshafenu triler u Ljubljani

Vesti odbojka 14. feb. 201920:51 > 20:52
CEV

Odbojkaši ACH Voleja iz Ljubljane poraženi su od Fridrihshafena rezultatom 3:2 u okviru petog kola grupe C Lige šampiona.

U susretu odigranom pred oko 1.000 gledalaca u prestonici Slovenije bilo je 21:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:7 po setovima, posle dva sata i osam minuta igre.

Utakmica nije imala rezultatski značaj, ali je šampion Slovenije tražio prvu pobedu u takmičenju i dobro počeo meč osvajanjem prvog seta.

Kombinovao je postavu trener gostiju Hejnen i to je gostima donelo naredna dva perioda igre. Srpski odbojkaš Andrija Vilimanović zaigrao je na početku četvrtog seta i doneo izjednačenje Ljubljančanima. Ipak, u tajbrejku nije bilo nikakve neizvesnosti jer su gosti taj period dobili sa ubedljivih 15:7.

Najefikasniji kod pobednika bio je Bartolomej Boladž sa 17 poena, dok je kod domaćina Timofej Polujan imao 20.

U grupi C Zenit iz Sankt Peterburga je kolo pre kraja obezbedio plasman u četvrtfinale, dok francuski Šomon pobedom nad ACH Volejom u narednom kolu takođe ima priliku da izbori prolaz dalje.

Odbojkaši Halbanka pobedom nad Ruselarom na gostovanju 3:1 obezbedili su drugo mesto u A grupi Lige šampiona i kolo pre kraja ostali u prilici da se plasiraju u četvrtfinale elitnog klupskog takmičenja. Meč u dvorani u Ruselaru obeležio je reprezentativac Srbije Dražen Luburić koji je u pobedi svog tima rezultatom osvojio 27 poena.

Pred šesto kolo koje je na programu 27. februara poznato je pet učesnika četvrtfinala, a to su pored Lubea, Peruđe, Zenita iz Kazanja i Zenita iz Sankt Peterburga postali odbojkaši poljskog Trefla koji su u Gdanjsku savladali SKRA rezultatom 3:2. U jedinoj preostaloj utakmici, aktuelni šampion Evrope – Zenit iz Kazanja sa 3:1 je savladao Frankfurt.