LŠ: Dinamu drama, Tijana odvela Ezačibaši dalje

Odbojka 20. feb 201919:54 > 19:56
CEV

Odbojkašice moskovskog Dinama savladale su Fenerbahče na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru petog kola Lige šampiona i jednoj od najuzbudljivijih utakmica ove sezone.

Moskovljanke su u tom susretu slavile posle niza preokreta, sa 23:25, 25:12, 23:25, 26:24, 17:15, posle dva sata i pet minuta igre.

Izabranice Zorana Terzića su na taj način propustile odličnu priliku da obezbede plasman u četvrtfinale, ali imaju realne izglede da osvoje prvo mesto ako u poslednjem kolu pobede ĆSM u Bukureštu. I Dinamo i Fenerbahče sada imaju po četiri pobede i poraz, ali istanbulski tim uz dva boda više, ali Moskovljanke mogu da prođu dalje kao jedna od tri najbolje drugoplasirane ekipe ako u narednoj rundi savladaju ekipu Hemik Polica.

Utakmica pred 2.500 navijača je obilovala uzbuđenjima i preokretima, Fenerbahče je vodio 1:0 i 2:1, ali je prava drama viđena u završnici četvrtog seta. Tada je domaći tim spasao set loptu Dinama, a potom izborio meč loptu, koju nije iskoristio posle majstorije Maje Ognjenović, koja je sa tri metra prebacila loptu u polje Fenera.

Domaći tim je završnicu četvrtog seta igrao bez Terzića, koji je ušao u teren posle diskutabilne odluke sudije da dizanje Ognjenovićeve ne okarakteriše prljavim. Drama je usledila i u taj-brejku, u kojem je Dinamo vodio 12:7 i 13:9, ali je Fener prvi u tom setu došao do meč lopte, koju su gošće spasle, a zatim vezale još dva poena za trijumf.

Dinamo je do trijumfa predvodila Natalija Gončarova sa 25 poena, Irina Fetisova je dodala 16, a Helena Havelkova jedan manje. Ognjenovićeva je utakmicu završila sa šest poena.

Kod Fenerbahčea, Samanta Brisio Ramos je imala 25 poena, dok je Melisa Vagas upisala tri manje, uz 17 grešaka, a uz to je 12 puta izblokirana.

CEV

Triler je viđen i u Jekaterinburgu, gde je Ezačibaši savladao Uraločku 3:2 i izborio plasman u osmini finala. Istanbulski tim je u tom susretu slavio sa 25:20, 25:22, 19:25, 22:25, 15:8, a utakmica je trajala sat i 53 minuta.

Ezačibaši je do trijumfa predvodila Tijana Bošković sa 27 poena, Jeon-Koung Kim je imala 17, a Džordan Kvin Larson 16 poena.

U poraženom timu, Ksenija Parubec je upisala 19 poena.

Ezačibaši je druga ekipa koja je izborila četvrtfinale Lige šampiona, a pre nje to je učinila Novara. Kasnije tokom večeri, njima se pridružio i Vakifbank trijumfom nad Štutgartom u gostovanju rezultatom 3:0. Bilo je 25:23, 25:18, 25:18, posle 81 minuta igre, a istanbulski tim je do trijumfa predvodila Zehra Guneš sa 13 poena.