Kup CG: Jedinstvo i Budva za trofej

Odbojka 23. feb 201921:20 > 21:22
CEV

Odbojkaši Jedinstva iz Bijelog Polja i Budve boriće se za trofej u Kupu Crne Gore, pošto su u finalu pobedili Budućnost, odnosno Sutjesku iz Nikšića.

Jedinstvo je u glavni grad Crne Gore stiglo sa 3:2 iz prvog meča. Ljubitelji odbojke su očekivali i videli veliku borbu, odličnu utakmicu. Iako je Budućnost povela sa 1:0, na kraju je slavio tim iz Bijelog Polja sa 3:1, po setovima 19:25, 26:24, 25:20, 25:13.

Presudan po epilog meča i plasman u finale je bio drugi set, tokom kojeg je Budućnost imala blagu prednost, koju je prokockala u završnici. Gosti su stekli ogromnu dozu samopouzdanja što je bilo od vitalnog značaja na putu ka cilju. Jedinstvo brani duplu krunu osvojenu prošle sezone.

U drugom polufinalnom duelu velikih dilema nije bilo. Budva je na svom parketu slavila sa 3:0, a zatim je i u revanšu u Nikšiću slavila protiv Sutjeska sa 3:0 po setovima 25:11, 25:8, 25:16, pa je bez izgubljenog seta, lako i ubedljivo stigla do prilike da se bori za trofej.

Budva ove sezone igra na izuzetno visokom nivou, a u šampionatu Crne Gore nema nijedan poraz posle osam odigranih mečeva.