Đani bolji od Grbića, 25 poena sjajnog Petkovića

Odbojka 24. feb 201920:54 > 20:57
Lega Pallavolo

Odbojkaši Milana savladali su u derbiju 22. kola italijanske Serije A Veronu sa ubedljivih 3:0 i tako upisali devetu prvenstvenu pobedu u nizu.

Ekipa Andree Đanija slavila je u Veroni po setovima 26:24, 25:15 i 25:19 i tako došla do tri važna boda u borbi za četvrto mesto. Kao što rezultat govori, najveća borba viđena je u prvom setu, gde je domaćin vodio 19:13 i imao prvi set loptu, ali je Kleveno sa dva vezana poena doneo prednost Milanu. U drugom delu igre, Kozamernik je dobrim servisima doneo prednost gostima od 5:0, a kasnije su uz dobru igru ostatka tima došli do ubedljivog trijumfa.

Treći period igre je ponovo protekao u dominaciji Đanijevog tima, nisu pomogle ni izmene koje je Nikola Grbić napravio, tako da je Milano slavio maksimalnim rezultatom posle 80 minuta igre.

Nimir Abdel Aziz je sa 15 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, a 13 je upisao Stiven Mar. Na drugoj strani, Stefan Boje je sa 13 poena bio jedini sa dvocifrenim učinkom u Veroni.

Senku na trijumf Milana bacila je povreda zgloba kapitena Matea Piana.

Milano je devetom pobedom u nizu nastavio borbu sa Modenom za četvrtu poziciju, dok je Verona izgubila posle pet trijumfa za redom, tako da je ostala na šestoj poziciji.

Peruđa je bila ubedljiva na gostovanju Monci 3:0, a Aleksandar Atanasijević je predvodio svoj tim sa 16 poena, dok je Marko Podraščanin upisao 7.

Ekipa Sore savladala je Ravenu u gostima 3:1 i praktično obezbedila opstanak, a blistao je povremeni srpski reprezentativac Dušan Petković sa 25 poena.