Kovač i Petrić u finalu Kupa izazivača

Odbojka 7. mar 201914:16 > 14:25

Belogorje iz Belgoroda, Nemanje Petrića i Slobodana Kovača, igraće u finalu Kupa Izazivača protiv italijanske Monce. U finalu odbojkašica sastaće se turski Ajdin i Monca.

Poatje, bez Mitra Đurića, u revanšu polufinala savladalo je Belogorje sa 3:2 (20:25, 23:25, 25:23, 25:23, 17:15), ali su Rusi prošli u finale, posle maksimalnog trijumfa u prvom meču. Kovač je nakon osvojena prva dva seta, promenio gotovo celu postavu, pa su Francuzi do kraja uspeli da trijumfuju.

Petrić je za prva dva seta osvojio 9 poena (1 blok, 4 prijema, napad 14-8), a najbolji poenter meča bio je as domaćih, Marokanac Zuhair El Grauji sa 21 poenom.

U drugom polufinalu, Monca je posle „šokantnih” 2:3 u meču protiv Sportinga kod kuće, slavila maksimalnu pobedu u Lisabonu – 3:0 (25:20, 25:23, 25:17). Sjajnu partiju pružili su Čeh Džavoronok sa 17 poena i Ukrajinac Pltonicki, koji je dodao 14.

Prvi meč finala u odigraće se 20. marta u Monci, a drugi 27. marta u Belgorodu.

U drugoj utakmici polufinala u konkurenciji odbojkašica, italijanska Monca je eliminisala francuski Volero Le Kane (Ana Bjelica, Katarina Jović) posle trijumfa u „zlatnom setu” sa 15:9. U regularnom toku meča, odigranom u Italiji, Volero je pobedio Moncu sa 3:2 (16:25, 25:15, 25:21, 18:25, 15:13). Ana Bjelica je bila drugi poenter meča sa 19 poena (2 asa, 5 prijema, napad 42-17).

Turski Ajdin je u revanšu polufinala, na svom terenu pobedio Novu Goricu sa 3:1 (25:14, 20:25, 25:22, 25:19), a sve posle minimalnog trijumfa u prvom meču, rezultatom 3:2.

Finalne utakmice će se odigrati 20. marta u Ajdinu i 27. marta u Monci.