Kovačević i drugovi protutnjali Modenom

Odbojka 17. mar 201921:02 > 21:06

Odbojkaši Trentina kao gosti su savladali Modenu rezultatom 3:0, u pretposlednjem kolu ligaškog dela Serije A i ostali na drugoj poziciji, iza Peruđe, a ispred Lubea.

Osim sjajne atmosfere i večite tenzije kad igraju ova dva rivala, te nešto veće borbe u trećem setu, derbi nije opravdao očekivanja. Domaćin je u celini ostavio loš utisak, jer je odigrao meč sa velikim brojem grešaka, dok su gosti bili dovoljno dobri da i bez povređenog Srećka Lisinca dođu do 21. ovosezonske pobede.

Blistao je Uroš Kovačević sa 15 poena, od čega je čak sedam upisao u trećem setu! Njemu su uz rame bili Aron Rasel i Luka Vetori sa 14, mada su ogroman doprinos u pobedi dali kapiten Simone Đaneli, libero Grebenjikov i rezervista Van Garderen, koji je osvojio poslednja tri poena.

Koliko su loše igrali odbojkaši Modene, dokaz je činjenica da nijedan igrač nije imao dvocifren broj poena. Ivan Zajcev je stao na devet, ali uz čak osam grešaka, pa su ga i domaći navijači častili zvižducima. Danijele Macone je dodao osam, a Poljak Bartoš Bednorž sedam poena.

Jedina dobra stvar u osmom ovosezonskom porazu Modene je povratak Amerikanca Majke Kristensona, koji je posle jednomesečne pauze imao zapaženu minutažu.

Uoči poslednjeg kola ligaškog dela, koje je na programu 23. marta, Peruđa vodi sa 66 poena, drugoplasirani Trento ima 63, a trećeplasirani Lube 62. Modena je ostala na četvrtoj poziciji sa 47, koliko ima i petoplasirani Milano. U plej-of su se plasirali i šestoplasirana Verona, sedmoplasirana Monca i osmoplasirana Padova. Iz Lige su ispali Sijena i Kastelana Grote.